Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

65 rocznica powstania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

65 rocznica powstania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

Uroczysta konferencja z okazji 65 rocznicy powstania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

W dniu 08.11.2016 r. odbyła się konferencja naukowo-techniczna pn. „Konserwatyzm i nowoczesność - podstawy polskiego leśnictwa". Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Łodzi we współpracy z kołem zakładowym działającym przy Nadleśnictwie Piotrków. W ten sposób została uczczona 65 rocznica powstania Stowarzyszenia.
Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać referatów autorstwa: dr. inż. Dariusza Pieniaka Dyrektora RDLP w Łodzi, dr. Piotra Wypycha Zastępcę Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, dr. inż. Janusza Szmyta Kierownika Zakładu Techniki Hodowli Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz ks. Prof. dr. hab. Stanisława Ormantego z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
Ponadto uczestnicy wzięli udział w poświęceniu kapliczki słupowej z 1644 r. odrestaurowanej w 2016 r. z inicjatywy Leśniczego Leśnictwa Przygłów Pana Zbigniewa Grabałowskiego, której remont został sfinansowany przez SITLiD.  
Pierwotnie kapliczka ufundowana była przez zakon Cystersów w Sulejowie i prawdopodobnie stanowiła granicę pomiędzy dobrami Cystersów, a Norbertanów z Witowa. Nieopodal obiektu w XVII w. przechodził tzw. „most drogowy", czyli przeprawa przez rzekę Luciąże i stary trakt.

Ponadto podczas konferencji zostały wręczone wyróżnienia.
Organizatorzy konferencji składają serdeczne podziękowania Państwu Zofii i Zbigniewowi Grabałowskim.