Wydawca treści Wydawca treści

Mandaty - pomoc

Otrzymałeś mandat karny wystawiony przez strażnika leśnego? Tutaj znajdziesz informacje gdzie należy się udać, w jakim terminie i w jaki sposób należy go uregulować.

Jak uregulować mandat karny?

Mandaty karne kredytowane powinny być uregulowane w terminie 7 dni od daty wystawienia mandatu karnego, w przeciwnym razie wszczęte zostaje postępowanie egzekucyjne bez uprzedniego doręczenia upomnienia (zgodnie § 13 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z 19 listopada 2001 r., w sprawie wykonywania niektórych przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz.U. nr 137, poz. 1541 z późń .zm.)).

Grzywny nałożone w drodze mandatu karnego należy przekazywać na wskazany rachunek bankowy.

UWAGA!
W tytule wpłaty należy podać: serię i numer mandatu oraz dane osoby ukaranej mandatem.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

65 rocznica powstania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

65 rocznica powstania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

Uroczysta konferencja z okazji 65 rocznicy powstania Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

W dniu 08.11.2016 r. odbyła się konferencja naukowo-techniczna pn. „Konserwatyzm i nowoczesność - podstawy polskiego leśnictwa". Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Łodzi we współpracy z kołem zakładowym działającym przy Nadleśnictwie Piotrków. W ten sposób została uczczona 65 rocznica powstania Stowarzyszenia.
Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać referatów autorstwa: dr. inż. Dariusza Pieniaka Dyrektora RDLP w Łodzi, dr. Piotra Wypycha Zastępcę Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, dr. inż. Janusza Szmyta Kierownika Zakładu Techniki Hodowli Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz ks. Prof. dr. hab. Stanisława Ormantego z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
Ponadto uczestnicy wzięli udział w poświęceniu kapliczki słupowej z 1644 r. odrestaurowanej w 2016 r. z inicjatywy Leśniczego Leśnictwa Przygłów Pana Zbigniewa Grabałowskiego, której remont został sfinansowany przez SITLiD.  
Pierwotnie kapliczka ufundowana była przez zakon Cystersów w Sulejowie i prawdopodobnie stanowiła granicę pomiędzy dobrami Cystersów, a Norbertanów z Witowa. Nieopodal obiektu w XVII w. przechodził tzw. „most drogowy", czyli przeprawa przez rzekę Luciąże i stary trakt.

Ponadto podczas konferencji zostały wręczone wyróżnienia.
Organizatorzy konferencji składają serdeczne podziękowania Państwu Zofii i Zbigniewowi Grabałowskim.